Redukcja zmarszczek – sposoby i metody

Ile osób zajmujących się redukcją zmarszczek – tyle pomysłów na idealne metody. Kwestią całkowicie dowolną jest uznanie, że to już moment na walkę ze zmarszczkami, ale każdy powinien mieć świadomość, że prewencja i profilaktyka przed starzeniem skóry jest dużo łatwiejsza niż późniejsza redukcja zmarszczek mimicznych i statycznych twarzy. Dlatego warto dostatecznie wcześnie zastanowić się nad dostępnymi na rynku i nie tylko, metodami walki ze zmarszczkami.

Redukcja zmarszczek – wybór odpowiedniej metody

W przypadku osób starszych, z problemami skórnymi czy wyjątkowo nieelastyczną skórą, redukcja zmarszczek musi odbywać się raczej drogą chirurgiczną. Chociażby zabiegi z toksyny botulinowej i kwasu hialuronowego, zakończone różnego rodzaju peelingami twarzy i terapiami rewitalizującymi cerę – są w stanie znacząco odmłodzić każdą osobę. Ale redukcja zmarszczek stosowana we wcześniejszym okresie, jeszcze przed poważnym pogłębieniem się tychże, daje dużo lepsze efekty i jest bardziej opłacalna ekonomicznie, niż seria zabiegów na twarz czy skórę dekoltu.

Osoby nie mające jeszcze poważniejszych problemów skórnych mogą z powodzeniem dbać o elastyczność swojej skóry poprzez:

  • ćwiczenia gimnastyczne twarzy, nazywane również jogą twarzy – najlepiej wykonywane rano i wieczorem,
  • zmiana diety na bogatą w substancje sprzyjającej zdrowemu rozwojowi skóry,
  • zrezygnowanie z negatywnie działających na zmarszczki aktywności jak opalanie czy palenie papierosów,
  • stosowanie kremów (np. kremu Richevon), maści, maseczek, reduktorów oraz serum dostępnych na rynku.

Naturalnie różne marki i różne serie kremów czy maseczek przeciwzmarszczkowych na twarz oferują różny poziom skuteczności wynikający z innego procesu technologicznego i zastosowania innych składników oraz substancji czynnych. Ma to niebagatelne przełożenie zarówno na szybkość pojawienia się pierwszych efektów, długość ich utrzymywania się, konieczność rzadszego aplikowania – oraz naturalnie, cenę finalną produktu.

Najlepszy skład dla reduktorów

Reduktory zmarszczek dostępne na rynku mocno różnią się nie tylko ceną, ale przede wszystkim składem. Wszystkie starają się jednak z problemem zmarszczek poradzić sobie mniej więcej tymi samymi metodami. Najlepsze kremy i reduktory na rynku gwarantują, że redukcja zmarszczek będzie szybko widoczna dzięki takim substancjom, jak:

  • różnego rodzaju peptydy, których głównym celem jest wniknięcie głęboko w skórę i pobudzenie naturalnej produkcji kolagenu – włókien elastycznego białka,
  • koenzymy, czyli antyutleniacze powstrzymujące namnażanie wolnych rodników, które uszkadzają komórki,
  • filtry UV, zapobiegające procesom fotostarzenia cery,
  • witaminy i mikroelementy oraz zioła.

Bibliografia

1. Carlo A., Anna M.M., Chiara S., and Donatella V., Stability studies of new cosmetic formulations with vegetables extracts as functional agents, 2001
2. Moriarty C.K., Zastosowanie toksyny botulinowej w zabiegach odmładzania skóry twarzy, 2004

1 Komentarz

  1. „(…) zmiana diety na bogatą w substancje sprzyjającej zdrowemu rozwojowi skóry,” – dieta ma kluczowe znaczenie, nie tylko w przypadku zmarszczek, ale też ogólnie zdrowia. Im lepiej się prowadzimy, czyli dbamy o dietę, odpowiednie nawadnianie, sen (o którym nie ma w tym tekście, a również jest bardzo bardzo ważny!) tym lepiej dla nas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

36 − 31 =