Redukcja zmarszczek mimicznych

Kremy na zmarszczki  mimiczne bardzo często oznakowane są takimi symbolami jak 20+ i 30+, co u niektórych budzi jeszcze pewien uśmiech zdziwienia. Wydaje się bowiem powszechnie, że problem zmarszczek zarezerwowany jest tylko i wyłącznie dla osób starszych lub z wieloletnimi schorzeniami skórnymi.

W rzeczywistości jednak zmarszczki powstające w efekcie regularnych skurczy mięśni mimicznych twarzy mogą pojawić się nawet u człowieka dwudziestokilkuletniego. Warto więc uzmysłowić sobie, jakie metody walki z nimi są obecnie dostępne na rynku i jakie przynoszą rezultaty.

Rozwiązania długo- i krótkofalowe

Wszystkie problemy zdrowotne, a do takich poniekąd zaliczyć można pojawianie się zmarszczek, rozwiązywać można albo metodycznie i drogą ewolucji albo dynamicznie, inwazyjnie – czyli drogą rewolucji. W tej drugiej grupie znajdują się oczywiście rozmaite zabiegi chirurgiczne, operacje i terapie wymagające wielu sesji w gabinecie specjalistycznym. Do takich zaliczyć trzeba chociażby wstrzykiwanie toksyny botulinowej, której głównym celem jest oczywiście paraliż mięśnia mimicznego odpowiedzialnego pośrednio za pojawienie się danej bruzdy. Kwas hialuronowy, częsty składnik kremów i maści dających taki efekt jak redukcja zmarszczek mimicznych – zdecydowanie szybciej swoje efekty daje wstrzykiwany bezpośrednio w zmarszczki.

Nie zawsze występują jednak wskazania do takich terapii kosmetologicznych i szczególnie w przypadku młodych ludzi, możliwa jest całkowita lub częściowa redukcja zmarszczek mimicznych bez konieczności stosowania takich zabiegów.

Kluczem do przywrócenia swojej skórze idealnego wyglądu i walki ze zmarszczkami jest naturalnie powrót do naturalnej elastyczności tejże skóry. Odpowiadają za to najrozmaitsze substancje, których niedobory pojawiają się bardzo często wraz z upływającym czasem i dlatego poprzez kremy albo inną suplementację długotrwałą, można te braki uzupełnić i przywrócić skórze naturalną skłonność do elastyczności i witalności.

Redukcja zmarszczek mimicznych

Bez względu na zastosowane metody i terapie czy produkty kosmetologiczne i medyczne, za każdym razem warto pamiętać, że redukcja zmarszczek mimicznych powiedzie się w przypadku:

  • uzyskania odpowiedniego poziomu nawilżenia skóry właściwej oraz naskórka – najlepiej poprzez połączenie kremu nawilżającego (np. Richevon) z przyjmowaniem zwiększonej ilości wody,
  • przywrócenia skórze naturalnej zdolności do produkcji kolagenu – włókien białkowych o wyjątkowej elastyczności – lub jego dostarczenie z  zewnątrz,
  • zapanowania nad gospodarką hormonalną skóry,
  • pomijania czynników szkodliwych dla skóry twarzy jak dym tytoniowy czy przesadna ekspozycja na światło słoneczne,
  • dostarczania skórze odpowiednich protein, witamin z grupy E oraz C i mikroelementów.

Bibliografia

1. Glaser D.A., Anti-aging products and cosmeceuticals, 2004
2. Jakimowicz-Klein B., Zmarszczki możesz je pokonać, 2006

1 Komentarz

  1. Zmarszczki mimiczne to trudny temat, ponieważ każdy z nas jednak wykrzywia twarz albo w uśmiechu, albo w gniewie. I to się dzieje cały czas. Nie wiem czy taki krem przeciwzmarszczkowy może pomóc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

− 2 = 4