Leczenie kanałowe zębów pod mikroskopem.

Leczenie kanałowe pod mikroskopem – postaw na innowacyjność

Leczenie kanałowe pod mikroskopem szybciej i precyzyjniej pozwala odbudować zęby po próchnicy. Ból po leczeniu kanałowym nie występuje w takiej intensywności jak przy tradycyjnej metodzie. Ryzyko zakażeń bakteryjnych czy błędów zmuszających do powtórzenia zabiegu jest praktycznie wyeliminowane. Ile kosztuje leczenie kanałowe zęba w każdej z metod? Czy możliwa jest refundacja ze strony Narodowego Funduszu Zdrowia?


NA CZYM POLEGA LECZENIE KANAŁOWE? ZAPALENIE MIAZGIZęby pod mikroskopem w leczeniu kanałowym.

Kiedy boli nas ząb nie zastanawiamy się na czym polega leczenie kanałowe. Bardziej interesuje nas to czy będzie bolało. Warto jednak pamiętać, że do rozpoczęcia zabiegu doprowadza zwykle zła higiena jamy ustnej przy jednoczesnym spożywaniu dużej ilości cukru.

Tworzy się próchnica i dochodzi do stanu zapalnego miazgi. Taka sytuacja jest najważniejszym wskazaniem do leczenia. W zależności od warunków gabinetu można wybrać tradycyjną metodę lub najbardziej nowoczesne leczenie kanałowe pod mikroskopem, które jest dużo dokładniejsze.

LECZENIE KANAŁOWE POD MIKROSKOPEM – CO BYŁO, CO JEST?

Leczenie kanałowe to dla lekarza dentysty:

  • podanie środka zatruwającego miazgę (tylko przy tradycyjnej metodzie).
  • usunięcie miazgi.
  • oczyszczenie wnętrza zęba.
  • wstawienie wypełnienia.
  • odbudowanie korony.

Coraz częściej praktykowanym rozwiązaniem jest leczenie kanałowe pod mikroskopem. Powód jest prosty: większa widzialność obrazu, szybszy czas pracy przy zębie i komfort pacjenta.

ZATRUWANIE ZĘBA W LECZENIU KANAŁOWYM A ODCZUWANIE BÓLU

Dlaczego zatruwanie zęba w leczeniu kanałowym boli? Dentysta kładzie na nerw paraformaldehyd, który powoduje całkowite obumarcie miazgi zęba. Dzięki temu może ją usunąć podczas kolejnej wizyty. Leczenie kanałowe pod mikroskopem jest o tyle wygodniejsze, że może być przeprowadzone w ciągu jednej wizyty – nie trzeba planować następnych. Rozpieranie jamy ustnej przez działający paraformaldehyd jest powszechne i nierzadko utrudnia najprostsze czynności.

ILE TRWA LECZENIE KANAŁOWE? CO O TYM DECYDUJE?

Podczas konsultacji ze stomatologiem, lekarz może od razu określić ile trwa leczenie kanałowe danego przypadku. Każdy jest indywidualnością i o rozkładzie pracy dentysty decyduje na przykład stan zębów, a także ilość kanałów. Leczenie kanałowe pod mikroskopem bardzo przyspiesza całość postępowania, co sprawia, że problem próchnicy można pokonać już w ciągu godziny spędzonej na fotelu.

CZY LECZENIE KANAŁOWE BOLI? JUŻ NIE!Leczenie kanałowe zębów.

Na to czy leczenie kanałowe boli mamy niewielki wpływ – dużo zależy od działań stomatologa, siły znieczulenia i wybranego sposobu leczenia. Ból zęba po leczeniu kanałowym występuje standardowo w sytuacji zatruwania miazgi. Leczenie kanałowe pod mikroskopem powoduje z kolei tylko lekki dyskomfort migdałków – po zakończonym zabiegu.

Dyskomfort powinien minąć samoistnie w ciągu najbliższych godzin po opuszczeniu gabinetu. Jeśli tak się nie dzieje, ważna jest wczesna konsultacja z dentystą i opanowanie przez niego problemu.

ILE KOSZTUJE LECZENIE KANAŁOWE? WAHANIA CENOWE

Największy wpływ na to ile kosztuje leczenie kanałowe mają stopnie zniszczenia zęba, ilość kanałów, wybór sposobu leczenia i praktyki dentystycznej. Rozpiętość cen jest dosyć duża, może zaczynać się średnio na 200 złotych, ale również przekroczyć 500 zł. Koszt leczenia kanałowego przy zastosowaniu nowoczesnego mikroskopu to ceny rzędu 800-1200 złotych.

Niestety przy tej metodzie nie skorzystamy z pomocy Narodowego Funduszu Zdrowia. Jest ona zresztą tylko udzielana ciężarnym kobietom, dzieciom, i wszystkim leczącym zęby 1-3. Leczenie kanałowe pod mikroskopem jest drogie, ale ze względu na ilość zalet i zapewnienie bezpieczeństwa pacjentowi, cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

36 − = 31