krem pod oczy na zmarszczki

Kremy na zmarszczki dla 30-latki

Po trzydziestym roku życia, skóra na twarzy, szyi i dekolcie zaczyna powoli zmieniać swój wygląd. Nadal jest ona młoda i zdrowa, jednakże pojawiają się już pierwsze oznaki starzenia. Najczęściej ich efektem są pierwsze zmarszczki mimiczne. Szczególnie dotyczy to osób o żywej mimice twarzy, które często się uśmiechają lub marszczą czoło. Skóra po trzydziestym roku życia traci przede wszystkim swoją elastyczność i powoli zaczyna wytwarzać coraz mniej kolagenu. Poza tym, nie ma ona już takiej zdolności do wytwarzania sebum, co skutkuje jej nadmierną suchością. Wszystko to wpływa na powstawanie zmarszczek, w szczególności tych mimicznych.

Kremy na zmarszczki dla 30-latki – czy to dobre rozwiązanie?

Nie należy obawiać się kremów przeciwzmarszczkowych po ukończeniu trzydziestego roku życia (np. krem Richevon), ponieważ mają one przede wszystkim zapobiegać powstawaniu nowych, niechcianych jeszcze zmarszczek. Kiedy tylko pojawiają się niechciane symptomy, warto wybrać odpowiedni krem dla siebie. W tym wieku, można jeszcze korzystać z kosmetyków całodobowych, bez rozróżniania tego na dzień i na noc.

Jaki jest skład kremu na zmarszczki dla 30-latki?

  • przede wszystkim, warto sięgać po kremy, które wzmacniają znacznie barierę lipidową skóry, a więc takie z witaminami A, E i innymi,
  • ważne jest również, aby w kremie pojawił się koenzym Q10,
  • wskazany jest retinol, który jest jedną z postaci witaminy A,
  • najlepiej wybierać kremy z filtrem UV, aby chronił on przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym.

Dla tego wieku, najlepsze są kremy witaminowe o umiarkowanym działaniu. W wieku lat dwudziestu, większość kobiet stawia na kremy przede wszystkim nawilżające skórę. Kremy na zmarszczki dla 30-latki to przede wszystkim kremy stymulujące. Mają one stymulować budowę włókien kolagenowych oraz przyczynić się do opóźnienia w powstawaniu wolnych rodników. Taki krem powinien również nieco natłuszczać skórę i ją wzmacniać.

Kremy na zmarszczki dla 30-latki nie mają aż tak silnego działania, jak te 40+. Wynika to z tego, że skóra jest jeszcze w dość dobrym stanie i wystarczy jej stymulowanie oraz nawilżanie. W późniejszym wieku same witaminy nie wystarczają ją. Skórę trzeba uelastyczniać i napinać. Przydają się także kosmetyki z kwasem hialuronowym, ponieważ skutecznie wypełniają one pierwsze zmarszczki.

Kobiety w wieku lat trzydziestu, jeżeli w porę zaczną stosować odpowiedni krem na zmarszczki 30+, nie powinny się obawiać o swoją skórę. Dobry kosmetyk o odpowiednim składzie, z pewnością powinien dać sobie radę z pierwszymi mimicznymi zmarszczkami. Sprawi on, że skóra na nowo nabierze blasku i stanie się elastyczna i jędrna. Zmarszczki staną się mniej widoczne, a przede wszystkim zapobiegnie skutecznie na jakiś czas powstawaniu nowych zmarszczek, w szczególności w newralgicznych miejscach. Warto sięgnąć po taki kosmetyk, kiedy tylko na twarzy pojawią się faktycznie pierwsze zmarszczki mimiczne.

Bibliografia

1. Przylipiak A., Medycyna estetyczna, 2017
2. Nusgens B.V., Humbert P., Rougier A., Zewnętrzne zastosowanie witaminy C, 2002
3. Sattler G., Sommer B., Kolster B.C., Wypełniacze w medycynie estetycznej, 2011

1 Komentarz

  1. Pewnie, że dobre. Powtarzam to zawsze moim młodszym koleżankom, żeby o siebie dbały i nie brały przykładu ze mnie, bo ja obudziłam się za późno i teraz dla mnie ratunkiem są tylko zabiegi na zmarszczki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

− 3 = 5