Kremy na zmarszczki ceny a jakość

Jakie jest działanie kremów na zmarszczki?

Przede wszystkim, takie kremy wnikają głęboko w naskórek, dzięki czemu skóra staje się znacznie bardziej gładka i elastyczna. Mają one również silne działanie nawilżające, ponieważ tylko nawilżona skóra nie ulega tak szybko procesom starzenia. Większość z kremów na zmarszczki zawiera również szereg substancji aktywnych i przeciwutleniaczy, dzięki czemu wolne rodniki nie rozwijają się aż tak szybko. W wielu kremach, dodatkowo znajduje się na przykład kwas hialuronowy, który jest doskonałym wypełniaczem zmarszczek.

Trzeba jednak pamiętać o tym, że krem przeciwzmarszczkowy działa jedynie na płytkie i delikatne zmarszczki. Może on również zapobiegać powstawaniu kolejnych, dzięki swojemu działaniu. Nie ma on jednak szans ze zmarszczkami głębokimi. Wówczas pozostają jedynie zabiegi medycyny estetycznej.

Kremy na zmarszczki – ceny a jakość kremów. Gdzie znaleźć naturalne kremy przeciwzmarszczkowe?

Kremy an zmarszczki ceny potrafią zadziwić wiele kobiet, kiedy stają przy drogeryjnych półkach. Podstawowy krem można bowiem kupić za kilkanaście złotych, a można też znaleźć taki, który kosztuje kilkaset złotych za niewielki słoiczek. Czy faktycznie cena mówi o jakości kosmetyku?

Na cenę kremu na zmarszczki składa się wiele czynników:

  • przede wszystkim jest to opakowanie, którego wartość potrafi wynosić nawet do połowy ceny,
  • poza tym, wiele płaci się również za samą markę i jej reklamę,
  • luksusowe kosmetyki niekiedy różnią się faktycznie użytymi składnikami. Inna będzie cena kremu z gliceryną, która jest tania i łatwo dostępna, a inna takiego z mocznikiem, który jest produktem niszowym,
  • często producenci płacą również za to, że konkretny składnik poddawany jest procesom technologicznym, które są kosztowne i skomplikowane,
  • drogie kosmetyki często zawierają również substancje organiczne lub botaniczne, pochodzące z najlepszych źródeł.

Można więc powiedzieć, że kremy na zmarszczki ceny wynikają z kilku czynników. Niekiedy faktycznie warto zapłacić więcej za słoiczek lub opakowanie kremu, ale tylko i wyłącznie po zapoznaniu się z jego składem. Naturalne kremy przeciwzmarszczkowe Richevon będą droższe lecz warto w nie zainwestować dla lepszego stanu skóry. Warto zwrócić uwagę na to, jakich substancji użyto przy produkcji kremu i z jakiego źródła one pochodzą. Wówczas można mieć pewność, że jakość kremu jest faktycznie dobra.

Nie ma jednak sensu płacenie za krem kilkuset złotych, ponieważ nie jest on w stanie zdziałać cudów, podobnie jak i ten kosztujący złotych kilkadziesiąt. Wyjątek może stanowić krem, który usuwa zmarszczki w ciągu siedmiu minut, on wart jest swojej ceny, jednakże jego efekt nie jest długotrwały i trwa jedynie tyle czasu, ile krem pozostaje na twarzy.

Z pewnością kremy za kilkanaście złotych można postawić na półce ze zwykłymi kremami nawilżającymi. Na pewno ich skład nie jest w stanie zredukować zmarszczek, ani zapobiec powstawaniu kolejnych. Samo opakowanie kremu często kosztuje bowiem kilka złotych. Lepiej postawić na krem za kilkadziesiąt złotych, o dobrym składzie. Koniecznie trzeba również zwracać uwagę na pojemność konkretnego opakowania, ponieważ niekiedy jest ona nieadekwatna w stosunku do ceny kremu.

Kremy na zmarszczki i ich ceny potrafią być bardzo różne. Nie trzeba sięgać po produkty luksusowe, aby pozbyć się zmarszczek. Najlepiej poradzić się doświadczonej kosmetyczki i zakupić krem, którego ona używa w swoim gabinecie na co dzień i z którego jest zadowolona.

Bibliografia

1. Nusgens B.V., Humbert P., Rougier A., Zewnętrzne zastosowanie witaminy C, 2002
2. Jaszczuk A., Ostrowska J., Kleszczewska E.. Kwas hialuronowy-jego właściwości oraz wykorzystanie w kosmetyce i medycynie, 2009
3. Fraser E., Ucieczka od zmarszczek, 2006
4. Kwak Y.J., Lee D.H., Kim N.M., Lee J.S., Screening and extraction condition of anti-skin aging elastase inhibitor from medicinal plants, 2005

1 Komentarz

  1. Czasami cena to nie jest jedyny wyznacznik. Ja od lat np. stosuję tanią maść ziołową z apteki, która mi bardzo pomaga, a kupuję ją za zaledwie parę zł. Oczywiście stosuję też inne, droższe kosmetyki, w tym krem przeciwzmarszczkowy, ale dążę do tego, że nie zawsze cena = jakość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

75 + = 79