Krem a zmarszczki wokół ust

Na twarzy każdej kobiety w pewnym momencie pojawiają się pierwsze zmarszczki. Wszystko zależy oczywiście od genów, ale również od trybu życia i pielęgnacji skóry. Kobiety, które palą lub paliły papierosy, często skarżą się przede wszystkim na pierwsze zmarszczki mimiczne wokół ust, zwane właśnie zmarszczkami palacza. Są to niewielkie, ale dość widoczne bruzdy pionowe, które pojawiają się głównie nad górną wargą, ale najczęściej dookoła ust.

Wiele kobiet zastanawia się, czy krem zmarszczki wokół ust (np. Richevon) pomoże i będzie dla nich skutecznym rozwiązaniem. Przede wszystkim, zależy to od stopnia zaawansowania problemu. Na krem przeciwzmarszczkowy można liczyć jedynie w przypadku delikatnych i świeżych zmarszczek mimicznych wokół ust. Wówczas sprawi on, że staną się nieco mniej widoczne i wypełnione, na przykład kwasem hialuronowym, a skóra będzie dużo bardziej napięta.

Jaki jest skład kremów na zmarszczki?

Najczęściej w każdym z nich znajduje się kilka podstawowych składników:

  • kwas hialuronowy,
  • koenzym Q10,
  • witamina C,
  • inne witaminy i składniki aktywne.

Kiedy krem zmarszczki wokół ust nie zadziała?

Z pewnością nie można liczyć na to, że taki krem zniweluje głębokie zmarszczki mimiczne wokół ust. Nie ma szans, aby wypełnił je on na tyle, aby przestały być widoczne. Może jedynie lekko zminimalizować ich stan i ewentualnie zapobiec powstawaniu kolejnych zmarszczek, poprzez dobre napięcie skóry. Z pewnością taki krem doskonale ją nawilży i sprawi, że będzie ona bardziej odporna na powstawanie kolejnych.

Nie ma jednak w takim przypadku sensu inwestowania w drogie kosmetyki, ponieważ nie przyniosą one pożądanych skutków. Lepiej zakupić krem niedrogi, aby dobrze nawilżał i chronił skórę oraz zastosować się do odpowiedniej diety. Znacznie lepszym rozwiązaniem w takiej sytuacji, będzie na przykład zastosowanie wypełniaczy, w postaci kwasu hialuronowego lub botoksu.

Toksyna botulinowa będzie doskonałym rozwiązaniem, ponieważ na jakiś czas sprawi ona, że skóra będzie napięta, a mięśnie nie będą unerwione, a więc nie powstaną kolejne zmarszczki. Taki zabieg należy jednak dość często powtarzać, nawet dwa razy do roku. Rozwiązaniem droższym, ale też starczającym na nieco dłużej, bo nawet kilka lat są na przykład nici chirurgiczne. Taki zabieg sprawia, że skóra staje się gładka i napięta, z zmarszczki przestają być widoczne. Jest to dużo lepsze rozwiązanie liftingujące na zmarszczki palacza, niż najlepszy krem zmarszczki wokół ust, jaki dostępny jest na rynku. Najlepiej jest udać się do lekarza i poprosić o konsultację, aby wspólnie wybrać metodę najlepszą dla konkretnego przypadku i najbardziej skuteczną. Z pewnością istnieją sposoby na skuteczne pozbycie się zmarszczek palacza.

Bibliografia

1. Elie M., Kressaty J., Anti-wrinkle hormone-type cosmetic composition, 2009
2. Del Rosso J.Q., Kosmeceutyki o działaniu nawilżającym, 2006

1 Komentarz

  1. Sama mam ten problem, niestety. To moja wina, bo palę od 8 lat papierosy. Myślałam, że to nie będzie miało tak dużego wpływu na mnie. Cóż, rzeczywistość okazała się inna, a zmarszczek coraz bardziej przybywa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

72 + = 82