Krem a zmarszczki pod oczami – czy wystarczy?

Każda kobieta w pewnym wieku zaczyna zauważać u siebie oznaki starzenia się skóry w postaci zmarszczek. Najczęściej pierwsze pojawiają się te wokół oczu i pod nimi, ponieważ ta część twarzy jest niezwykle mimiczna.
Problem zmarszczek pod oczami dotyczy przede wszystkim osób o żywej mimice twarzy, które często się uśmiechają, ale również osób z wadami wzroku, które marszczą skórę, kiedy mrużą oczy, aby lepiej coś zobaczyć. Większość kobiet, kiedy zauważy u siebie pierwsze zmarszczki pod oczami, zaczyna stosować specjalistyczny krem przeciwzmarszczkowy przeznaczony do tego rejonu twarzy.

Czy krem zmarszczki pod oczami jest skuteczny?

Z pewnością specjalistyczny krem przeciw zmarszczkom, nie powinien zaszkodzić. Warto wybierać takie kremy, które zawierają jak najmniej składników, ponieważ skóra wokół oczu jest niezwykle wrażliwa i podatna na alergie oraz urazy. Lepiej unikać silnie działających substancji, ponieważ często podrażniają one te delikatne rejony twarzy.

W przypadku zmarszczek mimicznych, które nie są głębokie, krem zmarszczki pod oczami (np. Richevon) powinien dać dobry efekt:

  • skóra stanie się znacznie bardziej napięta i elastyczna,
  • zmarszczki zostaną wypełnione, na przykład kwasem hialuronowym zawartym w kremie,
  • powinny zniknąć cienie i worki pod oczami, które pogłębiają efekt zmęczenia,
  • niekiedy kąciki oczu lekko się podnoszą, jeżeli krem stosowany jest regularnie.

Delikatne, pierwsze zmarszczki, z pewnością można niwelować przy użyciu dobrego kremu, stosując jednocześnie zimne okłady na oczy, czy też masaż kostkami lodu. Z pewnością takie zabiegi łącznie zapobiegną powstawaniu kolejnych zmarszczek pod oczami. Nie można jednak spodziewać się, że wszystkie zmarszczki już powstałe znikną. Mogą one zostać delikatnie wypełnione, ale nadal pozostaną. Zobacz, co polecają użytkowniczki styl.fm

Kiedy krem zmarszczki pod oczami nie zadziała?

Nawet najlepszy, specjalistyczny krem przeciwzmarszczkowy z pewnością nie zadziała na delikatną skórę pod oczami, jeżeli zmarszczki są już dość głębokie. Wówczas można dla własnego spokoju psychicznego stosować dobry krem, który zapobiegnie powstawaniu ewentualnych kolejnych zmarszczek, jednakże nie ma szans na usunięcie tych poprzednich. Jedynym sposobem na ich pozbycie się, mogą okazać się zabiegi medycyny estetycznej. Doskonały efekt przynoszą na przykład nici chirurgiczne implantowane pod skórą.

Krem na zmarszczki pod oczami, warto jest zacząć stosować już w dość młodym wieku, po trzydziestce, kiedy na skórze pojawiają się dopiero pierwsze, bardzo delikatne zmarszczki. Wówczas ma on bowiem największą szansę na zadziałanie. Poprawi jędrność skóry, wzmocni ją od środka i sprawi, że będzie ona znacznie bardziej napięta. W ten sposób można przez jakiś czas skutecznie zapobiegać pierwszym zmarszczkom i zmniejszać ich widoczność.

Kiedy jednak zmarszczki pod oczami stają się coraz głębsze i bardziej widoczne, sam krem wiele już nie zdziała. Warto go jednak stosować dla poprawy kondycji skóry. Kremy przeciwzmarszczkowe doskonale nawilżają skórę, co jest bardzo ważne w procesie jej starzenia się. Kiedy skóra ma odpowiedni poziom nawilżenia, nie poddaje się procesom starzenia zbyt szybko i jest odporna na powstawanie głębokich zmarszczek. Poza tym, wiele z takich kremów posiada również właściwości chłodzące, co doskonale wpływa na opuchliznę pod oczami. Koniecznie należy pamiętać o tym, aby zawsze dokładnie zmywać makijaż z okolic oczu i oczyszczać skórę, przed aplikacją kremu, aby miał on szansę zadziałać.

Bibliografia

1. Jurkowska S., Surowce kosmetyczne, 2005
2. Żurowska K., Kwas hialuronowy-natura, zastosowanie i rola w organizmie, 2009

1 Komentarz

  1. Nigdy nie stosowałam kremu przeciwzmarszczkowego tylko pod oczy. Czyli taki krem nie można stosować na całą twarz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

79 − = 71