Jak działa peptydowy reduktor zmarszczek?

Walka ze zmarszczkami może dzisiaj być o wiele skuteczniejsza dzięki zastosowaniu bardzo innowacyjnych kremów (np. Richevon), maści i reduktorów zmarszczek, które posiadają unikalny skład cząsteczek i substancji aktywnych odpowiedzialnych za szybkie przywracanie skórze jej naturalnej elastyczności. Odkrywanie nowych cząsteczek i umiejętność tworzenia struktur białkowych chociażby czy opracowanie metod syntetycznej produkcji kwasu hialuronowego – wszystko to natychmiast przekłada się na kosmetologię, która oferuje wszystkie swoje osiągnięcia naukowe w formie produktów na półkach drogeryjnych i nie tylko.

Magiczne działanie peptydów

Niektóre formuły i mikroelementy mają wyjątkowe zastosowanie i do takich z całą pewnością należą peptydy. Mogą być one uzyskiwanie z różnych produktów, także spożywczych – szczególnie dobrze w kosmetologii sprawdzają się peptydy ryżowe. Wnikają one głęboko do skóry właściwej poprzez naskórek i pobudzają komórki skórne do zwiększonej produkcji kolagenu typu I. Jest to więc rozwiązanie o tyle rewolucyjne, że do tej pory przytłaczająca większość firm kosmetycznych obierała schemat dostarczania kolagenu z zewnątrz razem z substancjami nawilżającymi chociażby. Takie struktury kolagenowe dostarczane z zewnątrz, chociaż wykazują skuteczność, na pewno nie mogą równać się z efektem, jaki daje przeciętny peptydowy reduktor zmarszczek – pobudzenie samoistnego wydzielania kolagenu w cerze.

Oczywiście peptydy potrzebują wsparcia ze strony innych substancji, tzw. substancji pomocniczych. Ich obecność w składzie każdego reduktora jest niezmiernie ważna, albowiem peptydy jako takie nie byłyby łatwo wchłanialne ani przyswajalne przez cerę, gdyby nie obecność chociażby takich ekstraktów i dodatków jak oleje, np. arganowy. Często pełnią one także istotne funkcje kojące i łagodzące albo nawilżające, dzięki czemu praktycznie każdy dostępny na rynku peptydowy reduktor zmarszczek kompleksowo rozwiązuje problemy skórne. Nie chodzi bowiem tylko i wyłącznie o przykrycie już posiadanych zmarszczek, ale również o takie przywrócenie harmonii skórze, aby była ona w stanie samodzielnie powstrzymać postępujący proces starzenia się i wiotczenia.

Peptydowy reduktor zmarszczek – stosowanie

Istnieje kilka głównych zasad, które powinny przyświecać użytkownikom takich kosmetycznych kremów i maści lub też dermokosmetyków, jak niektóre sklepy nazywają takie linie produktów. Stosowanie reduktora powinno odbywać się:

  • bez nakładania serum na powieki,
  • z uwzględnieniem nie tylko twarzy, ale również skóry szyi i górnej części dekoltu,
  • raz dziennie, chyba że dana seria składa się z dwóch produktów – na noc i na dzień,
  • wyłącznie na uprzednio oczyszczoną i suchą skórę,
  • do odnotowania pierwszych korzystnych efektów wizualnych terapii wystarczy niekiedy kilka pierwszych dni, ale dla pełnej satysfakcji oraz utrzymania uzyskanego efektu jędrnej, promienistej i elastycznej witalnej skóry, konieczne jest kontynuowanie mniej intensywnej kuracji stosownymi peelingami i kremami rewitalizującymi.

Bibliografia

1. Martini M., Kosmetologia i farmakologia skóry, 2007
2. Glaser D.A., Anti-aging products and cosmeceuticals, 2004

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

− 2 = 3