Czy reduktor głębokich zmarszczek wystarczy?

U każdej kobiety w pewnym wieku pojawiają się pierwsze zmarszczki mimiczne. Dopóki są to delikatne zmarszczki mimiczne, można sobie z nimi z powodzeniem poradzić przy pomocy zwyczajnych kremów przeciwzmarszczkowych (np. kremie Richevon).

Doskonale nawilżają one skórę i sprawiają, że staje się ona jędrna i elastyczna. Poza tym, wypełniają one również zmarszczki i sprawiają, że kolejne nie powstają. Takie kosmetyki są dobre jednak dla młodych kobiet, których skóra wymaga jedynie stymulacji i sama jest w stanie się odbudować.

Kiedy zmarszczki się pogłębiają, wówczas zwykły krem już nie wystarcza. Wówczas najlepiej jest sięgnąć po reduktor głębokich zmarszczek. Jest to krok przed zabiegami z dziedziny medycyny estetycznej, jak botoks, czy wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym. Warto zdecydować się na początku na reduktor głębokich zmarszczek i sprawdzić, czy jest on w stanie poradzić sobie z niedoskonałościami skóry i jej starzeniem się.

Co zawiera reduktor głębokich zmarszczek?

  • kwas hialuronowy,
  • peptydy,
  • przeciwutleniacze,
  • oleje,
  • nawilżacze,
  • filtry UV.

Zawarty w reduktorze zmarszczek kwas hialuronowy doskonale wypełnia zmarszczki, nawet te głębokie i sprawia, że są one znacznie mniej widoczne. Dzięki temu skóra staje się bardziej napięta. Wysokiej jakości peptydy, pobudzają skórę, aby samodzielnie wytwarzała ona kolagen. Jest to bardzo ważne, ponieważ jest to kolagen naturalny, silnie działający. Przeciwutleniacze skutecznie walczą z wolnymi rodnikami, dzięki czemu hamują procesy starzenia się skóry.

Poza tym, zawarte w kremie nawilżacze i oleje sprawiają, że poprawia się równowaga białkowo-lipidowa skóry. Wiele kremów to również bogactwo witamin, które wspaniale odmładzają skórę, jak na przykład jedna z form witaminy A, czyli retinol. Reduktor głębokich zmarszczek powinien również zawierać filtry UV, aby chronić skórę przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym

Czy sam reduktor wystarczy?

Wiele kobiet zastanawia się nad tym, czy inwestować w dobry reduktor głębokich zmarszczek, czy też lepiej zdecydować się na zabieg przy użyciu botoksu lub kwasu hialuronowego. Wszystko zależy od faktycznej kondycji skóry, głębokości zmarszczek oraz zdolności skóry do regeneracji. Najlepiej, aby oceny dokonał dobrej klasy specjalista. Trzeba bowiem pamiętać, że niektóre reduktory to spory koszt, chociaż zabiegi medycyny estetycznej nie są również tanie. Dopóki jest taka możliwość, lepiej zdecydować się na reduktor, który pobudza skórę do samodzielnego naprawiania się i regeneracji. Jeżeli po kilku miesiącach stosowania kosmetyku, skóra nie nabierze elastyczności i nie stanie znacznie bardziej jędrna, a zmarszczki nie znikną, lub chociażby się nie spłycą, wówczas faktycznie należy zastanowić się nad przeprowadzeniem odpowiedniego zabiegu medycyny estetycznej.

Kobiety w wieku do czterdziestego roku życia z powodzeniem mogą korzystać z samych reduktorów, odpowiednio dobranych do swojej skóry. Dopiero później, kiedy skóra nie ma już zdolności do samodzielnej regeneracji i produkcji naturalnego kolagenu, warto rozważyć odpowiedni zabieg dla siebie. Doświadczony lekarz powinien bez problemu wybrać odpowiedni i doradzić jego wykonanie. Lepiej nie decydować się jednak na zabieg zbyt wcześnie, ponieważ każdy należy co jakiś czas powtarzać, dla podtrzymania efektu. Niektóre z nich wymagają powtarzania nawet co pół roku, co jest znacznie bardziej kosztowne niż reduktor głębokich zmarszczek.

Każdy przypadek jest z pewnością inny i wymaga innego działania. Najlepiej jak najwcześniej zacząć dbać o odpowiednie nawilżenie skóry i jej jędrność, aby jak najdłużej móc unikać ingerencji w postaci zabiegu i móc korzystać z kremów i reduktorów.

Bibliografia

1. Wasiluk M., Medycyna estetyczna bez tajemnic, 2016
2. Tazbir M., Kwas hialuronowy jako jedna z alternatyw w zapobieganiu starzenia się skóry, 2012

1 Komentarz

  1. Ja nie kupowałam żadnego korektora na zmarszczki, tylko od razu zrobiłam zabieg, może to mój błąd i korektor by mi pomógł? Nie wiem, już nie wiem …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

39 − 31 =