Czy reduktor głębokich zmarszczek na dzień i na noc wystarczy?

Głębokie zmarszczki bywają zmartwieniem nie tylko najstarszych osób, ale również tych nieco młodszych. Szczególnie skóra twarzy narażona jest na najwięcej czynników zewnętrznych, które ją postarzają i odbierają jej naturalną witalność oraz elastyczność.

Do takich czynników zalicza się oczywiście ekspozycja na promienie słoneczne, wysuszające skórę warunki pracy albo dym tytoniowy. Dodatkowo brak nawilżania cery sprawia, że nawet niezbyt ekspresyjna mimika jest w stanie doprowadzić człowieka do wielu zmarszczek twarzy nawet w bardzo młodym wieku.

Pomoc ze strony dermokosmetyków

Na szczęście dzisiaj nie trzeba już ograniczać się tylko i wyłącznie do takich zabiegów kosmetycznych jak wstrzykiwanie toksyny botulinowej paraliżującej mięśnie mimiczne twarzy czy kwasu hialuronowego bezpośrednio do zmarszczek. Istnieje bowiem wiele współczesnych innowacyjnych metod, które pozwalają uporać się bardzo skutecznie, wygodnie i dość szybko nawet z najgłębszymi zmarszczkami mimicznymi. Jednym z produktów umożliwiających taki efekt jest reduktor głębokich zmarszczek na dzień i na noc (np. Richevon).

Reduktory to specjalne maści o zastosowaniu zewnętrznym, które łączą w swoim składzie wszystko, co absolutnie niezbędne, do zachowania elastycznej i witalnej twarzy skóry, a także substancje aktywne odpowiadające za rzeczywiste uzupełnianie braków i wypełnianie zmarszczek. Ich cena jest oczywiście zróżnicowana i zależy często od marki producenta. Oczywiście kolagen kolagenowi nierówny, podobnie jak wchodzące w skład reduktora peptydy mogą mieć różną skuteczność i efektywność działania. Dlatego pomimo identycznie wyglądającego składu, bardzo tanie reduktory mają raczej znikomą przydatność.

Reduktor głębokich zmarszczek na dzień i na noc

Przed zdecydowaniem się na konkretny reduktor warto zapoznać się najpierw w sieci z komentarzami i opiniami użytkowników na temat produktu. Przeważnie nie ma najmniejszego problemu ze znalezieniem wpisów świadczących jednoznacznie o satysfakcji ze stosowanej kuracji lub całkowitym rozczarowaniu efektami. Warto także pamiętać o tym, że najlepszy reduktor głębokich zmarszczek na dzień i na noc po to został przygotowany w dwóch osobnych wersjach, aby idealnie spełniać potrzeby cery w tych dwóch zupełnie różnych okresach.

Zadania stojące przed kremem stosowanym na dzień, to przede wszystkim:

 • nawilżenie skóry,
 • zabezpieczenie jej przed szkodliwymi czynnikami fotostarzejącymi jak ekspozycja na promienie słoneczne poprzez filtry UV,
 • przywrócenie struktury białkowej naskórka,
 • nadanie promiennego i witalnego wyglądu twarzy.

Z kolei wersja na noc powinna skupiać się przede wszystkim na:

 • wypełnieniu zmarszczek kwasem hialuronowym,
 • pobudzeniu skóry i naskórka do samoistnej produkcji kolagenu typu I,
 • dostarczeniu niezbędnych protein, czyli białek odpowiedzialnych za budowę każdej z komórek,
 • działaniu przeciwutleniaczy, czyli substancji zwalczających najskuteczniej wolne rodniki – cząsteczki odpowiedzialne za uszkadzanie i niszczenie komórek w ludzkim organizmie,
 • rewitalizacji, czyli przywracaniu skórze harmonii i równowagi lipidowej i hormonalnej,
 • detoksykacji, czyli oczyszczaniu porów i całej cery, łączenie ze skórą właściwą.

Bibliografia

1. Prem Y.W., Moccozet K.L., Magnenat-Thalmann N., Simulating wrinkles and skin aging, 1999
2. Dziezak J.D., Preservatives: antioxidants. The ultimate answer to oxidation, 1986

1 Komentarz

 1. Nie wiem, czy to można w ogóle połączyć? Ja np. mam krem przeciwzmarszczkowy oraz inny krem, typowo na noc, ale nie przeciwzmarszczkowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

+ 82 = 90