Czy powinnam używać kremy na zmarszczki dla 20 latek?

Każda kobieta w pewnym wieku zaczyna korzystać z pomocy kremów przeciwzmarszczkowych. Najczęściej po ukończeniu trzydziestego roku życia, na twarzy pojawiają się pierwsze zmarszczki mimiczne, których panie chcą się pozbyć. Faktycznie, dopóki zmarszczki te nie są głębokie, warto zainwestować w dobry krem przeciwzmarszczkowy, ponieważ może on przynieść doskonałe efekty.

Niektóre kobiety dość szybko zaczynają się jednak starzeć i na ich skórze pierwsze zmarszczki pojawiają się już po ukończeniu dwudziestego roku życia. Najczęściej są to osoby, które mają zawsze żywą mimikę twarzy. Takie panie decydują się wówczas na kremy na zmarszczki dla 20 latek (np. Richevon). Coraz więcej takich produktów pojawia się w drogeriach, ponieważ zapotrzebowanie na nie faktycznie rośnie. Wiele młodych kobiet używa również dość sporo kosmetyków do makijażu, które nie pozostają bez wpływu na wygląd skóry.

Czy kremy na zmarszczki dla 20 latek to dobry pomysł?

Eksperci twierdzą, że nie ma czegoś takiego, jak odpowiedni wiek na stosowanie takich kosmetyków. Wszystko zależy przede wszystkim od stanu skóry, genów oraz tego, w jaki sposób była ona pielęgnowana. Niekiedy w wyniku choroby zmarszczki pojawiają się bardzo wcześnie i trzeba z nimi faktycznie walczyć. Kremy na zmarszczki dla 20 latek przeznaczone są dla kobiet, które zauważają już pierwsze widoczne zmarszczki mimiczne u siebie. One faktycznie powinny zastanowić się nad zakupem delikatnego kremu, który przede wszystkim w odpowiedni sposób nawilży skórę twarzy.

Jeżeli jednak skóra jest gładka, z pewnością jest za wcześnie i nie wymaga ona stosowania kremu przeciwzmarszczkowego. Lepiej zdecydować się na zabiegi domowe, które pomagają w zapobieganiu powstawania zmarszczek. Dzięki temu, można swoją skórę na długo ochronić przed starzeniem się – pomóż sobie również domowymi metodami.

Jakie są naturalne domowe metody na zmarszczki?

  • przede wszystkim, bardzo ważne jest nawadnianie skóry, również od środka. Warto pić duże ilości wody mineralnej niegazowanej przez cały rok. Skóra nawilżona od środka trudniej ulega wysuszeniu,
  • twarz i szyja oraz dekolt nigdy nie powinny być myte ciepłą ani gorącą wodą. Mają one bardzo negatywny wpływ i znacznie wysuszają tak delikatne powierzchnie skóry. Najlepiej jest myć twarz wodą zimną lub letnią,
  • bardzo ważne jest używanie kremu nawilżającego, a zimą nawet natłuszczającego. Taki krem nakłada się zawsze na bardzo dokładnie oczyszczoną twarz, ponieważ tylko wtedy ma on szansę zadziałać i wniknąć w głębokie warstwy skóry,
  • warto wspomagać swoją skórę na przykład masażem kostkami lodu, zawiniętymi w woreczek lub ręcznik. Taki zabieg ma ogromny wpływ na jędrność i napięcie skóry. Powoduje, że naczynia krwionośne obkurczają się i dzięki temu, krem nawilżający ma większą możliwość wniknięcia w głębokie warstwy skóry.

Kremy na zmarszczki dla 20 latek często w swoim składzie wcale nie zawierają wielu składników aktywnych. Najczęściej są to po prostu kremy nawilżające o właściwościach ujędrniających. Nie warto jednak zaczynać ich stosować, jeżeli nie ma jeszcze widocznej potrzeby. Lepiej samodzielnie dbać o swoją skórę i z czasem dobrać odpowiedni kosmetyk przeciwzmarszczkowy.

Bibliografia

1. Wasiluk M., Medycyna estetyczna bez tajemnic, 2016
2. Gugler Ch., Lifting bez skalpela – trening mięśni twarzy, 2014

1 Komentarz

  1. A są takie? Szczerze mówiąc nigdy nie widziałam kosmetyków na zmarszczki dla osób tak młodych, zazwyczaj na półkach sklepowych są dla 30+, 40+.
    Więc tak naprawdę nie wiem czym się kierować, bo sama mam 26 lat i już powoli o tym myślę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

58 − = 56