Czy istnieje skuteczny reduktor zmarszczek?

Zmarszczki mimiczne pojawiają się w stosunkowo młodym wieku, ponieważ mięśnie mimiczne twarzy nieustannie pracują, wykonując nawet około piętnastu tysięcy skurczów na dobę. W miejscach fałdowania skóry powstają dość naturalne zmarszczki, które z wiekiem zaczynają przeradzać się w zmarszczki statyczne, obecne nieustannie i bez względu na aktualną mimikę.

Na szczęście istnieje wiele rozwiązań, które pomagają dzisiaj uporać się z problemem przedwcześnie pojawiających się zmarszczek, a przy okazji kompleksowo zajmują się pielęgnacją cery.

Czym jest reduktor zmarszczek?

Redukowanie zmarszczek to dzisiaj zadanie dla coraz bardziej wyspecjalizowanych produktów z serii kosmetycznych. Laboratoria największych marek biorą udział w wyścigu zbrojeń i starają się regularnie usprawniać swoje receptury, technologie produkcyjne, stosować coraz to lepsze jakościowo surowce. Dzięki temu przeciętny reduktor zmarszczek jest dzisiaj w stanie zadziałać bardzo skutecznie bez względu na wiek użytkownika czy jego płeć. Produkty te wykorzystują bowiem wiedzę na temat budowy i funkcjonowania ludzkiej skóry i umiejętnie odbudowują to, co z wiekiem ulega zaburzeniu – produkcję kolagenu i równowaga komórkowa.

Skuteczność rynkowych reduktorów

Skuteczność reduktora, podobne jak wszystkich innych kremów czy leków dermatologicznych, zależy oczywiście od jednostkowego przypadku. Istnieją także reduktory w różnych przedziałach cenowych, niektóre kosztują kilkaset złotych – co wcale nie jest jednoznaczne z tym, że najdroższy reduktor zmarszczek będzie też najskuteczniejszym. Najistotniejszy jest oczywiście skład danego preparatu i jakość zastosowanych w nim surowców oraz substancji aktywnych. Często kluczem do wyboru idealnego reduktora jest więc dokładne zapoznanie się z ulotką czy etykietą produktu – szybko może okazać się, że niemal identyczny skład posiadają tańsze wersje na rynku.

Nie ma przeciwwskazań przed zastosowaniem reduktora zmarszczek u młodych osób, podobnie jak nie są przeszkodą głębsze bruzdy. Dzięki temu reduktor zmarszczek (np. Richevon) może być z powodzeniem stosowany zarówno przez osoby młode, mające pierwszy kontakt z kremami tego typu jak i osoby bardzo dojrzałe, z poważnie zaawansowaną wiotkością skóry twarzy. Wszystko dlatego, że reduktory nie ograniczają swojego działania tylko i wyłącznie do efektu wizualnego, ale kompleksowo wpływają na skórę właściwą i naskórek, przywracając jej strukturę i pobudzając do produkcji zdrowe komórki oraz specjalne białkowe włókna – kolagen. Wykazują więc bardzo wysoką skuteczność i są chętnie wybieranym produktem. Czy pomogą? Sprawdź opinie miraga80.blogspot.com

Porównanie składu i stosowanie

Praktycznie każdy reduktor zmarszczek stosuje się raz dziennie – rano lub wieczorem – nakładając na czystą i suchą skórę twarzy oraz szyję. Wyjątek stanowią oczywiście linie przygotowane na dzień i na noc, różniące się nieco składem, aby optymalnie wykorzystać okres wypoczynku nocnego człowieka. Naturalnie nie stosuje się reduktorów zmarszczek na powieki, a w równym stopniu z takich dermokosmetyków korzystać mogą zarówno panie jak i panowie.

Porównując ze sobą skład i zawartość poszczególnych reduktorów na rynku, koniecznie upewnić trzeba się, czy posiadają następujące bardzo skuteczne substancje i mikroelementy:

  • peptydy pobudzające samoistną produkcję kolagenu,
  • kwas hialuronowy wypełniający zmarszczki,
  • przeciwutleniacze zwalczające wolne rodniki,
  • filtry UV,
  • substancje nawilżające.

Bibliografia

1. Martini M., Kosmetologia i farmakologia skóry, 2007
2. Liang M.D., Narayanan K., Method for removing skin wrinkles, 1990

1 Komentarz

  1. Właśnie nie wiem, co wybrać. Tyle jest tego na rynku … ciężki wybór 🙁 A to nie jest tania zabawa. Nie chcę kupować czegoś, co po prostu nie działa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

30 + = 35