Co powinny mieć w składzie reduktory zmarszczek?

Redukowanie i niwelowanie mało estetycznych efektów starzenia się skóry jest zadaniem zdecydowanie prostszym dzisiaj niż jeszcze dwadzieścia lat temu. Rozwój medycyny estetycznej zaowocował powstaniem wielu nowatorskich i innowacyjnych narzędzi i rozwiązań, które dzisiaj mogą być z powodzeniem stosowane w walce ze zmarszczkami. Najpopularniejsze z takich zabiegów to chociażby mikrodermabrazja, w ramach której na serii zabiegów dokonuje się uszkodzenia naskórka i komórek skóry w celu wymuszenia na niej procesu naturalnej odbudowy zdrowej cery. Inne znane nie tylko z telewizji i życia celebrytów zabiegi na twarz to chociażby zastrzyki z toksyny botulinowej – popularnego botoksu – jak i kwasu hialuronowego, jednego z najlepszych wypełniaczy zmarszczek na świecie.

Reduktory zmarszczek

Każdy z powyższych zabiegów ma swoje wskazania i mimo teoretycznej inwazyjności, jest w miarę bezproblemowy i bardzo rzadko kończy się powikłaniami czy komplikacjami. Nie warto jednak decydować się na takie zabiegi, jeśli dostępne na rynku coraz skuteczniejsze reduktory zmarszczek (np. Richevon) byłyby w stanie sobie poradzić z drobnymi zmarszczkami, które nagle zaczęły przeszkadzać. A większość receptur dostępnych dzisiaj na rynku jest na tyle innowacyjnych, że z powodzeniem można je stosować w każdym wieku. Dostępne są nawet reduktory zmarszczek mimicznych dla osób po dwudziestym roku życia, co jeszcze do niedawna wydawałoby się absurdem. Faktem jest, że zwłaszcza twarz, przez ciągle pracujące mięśnie mimiczne, jest najbardziej narażona na szybkie eksponowanie zmarszczek i to właśnie na rejonie twarzy oraz dekoltu najmocniej skupiają się firmy produkujące reduktory zmarszczek. Zobacz recenzję reduktora.

Zadania, które stawiane są przed takimi reduktorami, wynikają naturalnie z przyczyn pojawiania się zmarszczek. Można działać objawowo i próbować jedynie wypełniać zmarszczki, ale to nie zatrzyma procesu starzenia skóry i nie zmniejszy szans na pojawienie się kolejnych zmarszczek. Lepiej więc zadziałać przyczynowo i dotrzeć poprzez substancje aktywne takich maści, kremów i reduktorów bezpośrednio do przyczyny pojawiania się zmarszczek.

Przyczyn tych jest kilka, z których najważniejsze to:

  • wystawienie skóry na czynniki fotostarzejące, takie jak opalanie się w naturalnych promieniach słonecznych, a więc występowanie niekorzystnego dla skóry promieniowania UV, które może być zablokowane przez filtry w takich reduktorach,
  • brak kolagen, czyli wybitnie elastycznego włókna białkowego w skórze człowieka, którego produkcję można jednak pobudzić znajdującymi się w reduktorach peptydami,
  • uszkodzenie komórek organizmu przez wolne rodniki – skutecznie zwalczają je przeciwutleniacze, czyli antyoksydanty takie jak koenzym Q10,
  • bardzo mocno wysuszona skóra, z którą stosunkowo łatwo poradzić sobie przy odpowiedniej formule nawilżającej danego reduktora zmarszczek.

Bibliografia

1. Wilk M., Dankowska S., Adamski Z., Dermatologia dla kosmetologów, 2008
2. Cunningham W.J., Antiwrinkle Products, 2005

1 Komentarz

  1. Zastanawiam się nad kupnem Richevonu dla mojej mamy. Mama ma 48 lat. Czy ten krem pomoże też kobietom w średnim wieku, bo podobno jest delikatny?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

− 2 = 4