Redukcja zmarszczek – sposoby i metody

Ile osób zajmujących się redukcją zmarszczek – tyle pomysłów na idealne metody. Kwestią całkowicie dowolną jest uznanie, że to już moment na walkę ze zmarszczkami, ale każdy powinien mieć świadomość, że prewencja i profilaktyka przed starzeniem skóry jest dużo łatwiejsza niż późniejsza redukcja zmarszczek mimicznych i statycznych twarzy. Dlatego warto dostatecznie wcześnie zastanowić się nad dostępnymi na rynku i nie tylko, metodami walki ze zmarszczkami.

Redukcja zmarszczek – wybór odpowiedniej metody

W przypadku osób starszych, z problemami skórnymi czy wyjątkowo nieelastyczną skórą, redukcja zmarszczek musi odbywać się raczej drogą chirurgiczną. Chociażby zabiegi z toksyny botulinowej i kwasu hialuronowego, zakończone różnego rodzaju peelingami twarzy i terapiami rewitalizującymi cerę – są w stanie znacząco odmłodzić każdą osobę. Ale redukcja zmarszczek stosowana we wcześniejszym okresie, jeszcze przed poważnym pogłębieniem się tychże, daje dużo lepsze efekty i jest bardziej opłacalna ekonomicznie, niż seria zabiegów na twarz czy skórę dekoltu.

Osoby nie mające jeszcze poważniejszych problemów skórnych mogą z powodzeniem dbać o elastyczność swojej skóry poprzez:

  • ćwiczenia gimnastyczne twarzy, nazywane również jogą twarzy – najlepiej wykonywane rano i wieczorem,
  • zmiana diety na bogatą w substancje sprzyjającej zdrowemu rozwojowi skóry,
  • zrezygnowanie z negatywnie działających na zmarszczki aktywności jak opalanie czy palenie papierosów,
  • stosowanie kremów (np. kremu Richevon), maści, maseczek, reduktorów oraz serum dostępnych na rynku.

Naturalnie różne marki i różne serie kremów czy maseczek przeciwzmarszczkowych na twarz oferują różny poziom skuteczności wynikający z innego procesu technologicznego i zastosowania innych składników oraz substancji czynnych. Ma to niebagatelne przełożenie zarówno na szybkość pojawienia się pierwszych efektów, długość ich utrzymywania się, konieczność rzadszego aplikowania – oraz naturalnie, cenę finalną produktu.

Najlepszy skład dla reduktorów

Reduktory zmarszczek dostępne na rynku mocno różnią się nie tylko ceną, ale przede wszystkim składem. Wszystkie starają się jednak z problemem zmarszczek poradzić sobie mniej więcej tymi samymi metodami. Najlepsze kremy i reduktory na rynku gwarantują, że redukcja zmarszczek będzie szybko widoczna dzięki takim substancjom, jak:

  • różnego rodzaju peptydy, których głównym celem jest wniknięcie głęboko w skórę i pobudzenie naturalnej produkcji kolagenu – włókien elastycznego białka,
  • koenzymy, czyli antyutleniacze powstrzymujące namnażanie wolnych rodników, które uszkadzają komórki,
  • filtry UV, zapobiegające procesom fotostarzenia cery,
  • witaminy i mikroelementy oraz zioła.

Leave a reply

Name
E-mail
Website